Mgr. Blažena Mačáková

Profesionál srdcem
 • Tabulkově patřím do generace Baby Boomers.
 • Jsem 36 let vdaná, máme 2 dospělé děti generace Y.
 • Jsem osobnostní typ ENFP/ dle MBTI indikátoru.
 • Jsem členkou profesního sdružení koučů a mentorů EMCC a ctím Globální kodex kouče
 • Odchylka od normálu: Nejsem aktivní na sociálních sítích. Jsem s lidmi raději naživo v terénu. Nyní FB skupina Sbírej a sdílej radosti.
 • Moje hodnoty: vztahy, zdraví, svoboda, humor, respekt, odvaha, loajalita, lehkost bytí, služba lidem.
 • Stála jsem u zrodu manažerského vzdělávání pro ředitele a vedoucí pracovníky všech stupňů škol v olomouckém kraji a později i v dalších krajích ČR. „Kompetentní vedení školy 2007 – 2008,“ „Lídrem uvnitř 2009 – 2012.“ Nyní spolupracuji na projektu pro kariérní poradce na ZŠ a SŠ jako konzultant pro komunikaci.
 • Jsem ambasadorkou CEDU – Centra demokratického učení, které podporuje vznik žákovských parlamentů na školách. Spolupracuji i jako lektor a kouč.
 • 21 let jsem členkou mezinárodního sdružení Rotary: 6 let jsem garantem programu RYLA (Rotary Youth Leadership Award). Jedná se o týdenní leadership program pro mladé lidi do 30 let z ČR a SR.
 • Ráda chodím Nordic Walking. Mé moto: Choď dneska pro radost, zdraví Ti zítra poděkuje. S každým Tvým krokem si poskočí i Tvoje mysl.
 • Baví mě: lidé v jedinečnosti a rozmanitosti, léčebný přístup V. Priessnitze a zdravý životní styl, skandinávská filozofie – hygge, lykke, lagom, fika, japonské ikigai, princip kaizen, cestování, lyžování, četba a seberozvoj, zážitková gastronomie, pořady a seriály na Netflix a HBO.
 • Dobrovolnická přednášková činnost a aktivity podpořily zaměstnance a klienty např. Mojí kavárny v Thomayerově nemocnici, Klub seniorů v Kopřivnici, Náruč dětem Olomouc, Svaz tělesně postižených Přerov, Brázdimský statek, aj.

35 let praxe a více než 10 000 realizovaných hodin v oblasti vzdělávání a osobnostního rozvoje

klientům v TOP i středním managementu i na prvoliniových pozicích

Baví mě to, co dělám, dělám to, co mě baví. Už 35 let. Jsem lektorkou, koučem a pedagogem.

Na lektorskou dráhu jsem se vydala v 90. letech s holandským know how od společnosti Positive a s předchozí desetiletou pedagogickou praxí i skvělou metodickou průpravou z FF UP v Olomouci a SPgŠ v Přerově. Koučovací výcvik jsem absolvovala v roce 2007 s Kanaďankou Merilyn Atkinson, navázala Gestalt koučovacím programem a postupně obohacovala o moudra a zkušenosti ze setkání s Mistry osobnostního rozvoje a koučovací disciplíny jako jsou S. Covey, T.Gallway, F. Meulmeester, J.Whitmore.

24 let jsem na volné noze. Jistoty zaměstnance jsem nahradila svobodou OSVČ.

Moje klientské portfolio je postaveno na trojnožce: komerční firmy a státní správa – školství – neziskovky. Je to pro mě osvědčený koncept, jak držet profesní krok s nejnovějšími trendy v oblasti vzdělávání dospělých, myslet mimo boxy a současně zůstat nohama na zemi, vracet se ke kořenům a být v pokoře.

Ctím Etický kodex kouče, jsem členkou profesního sdružení koučů a mentorů EMCC.