REFERENCE

KLIENTI

PARTNEŘI

Je mi ctí, že jsem spolupracovala a spolupracuji se skvělými lidmi – jedinečnými osobnostmi na prvoliniových místech, ve středním managementu i na TOP pozicích ve firmách, školách a organizacích:

Allianz, AXA Assistance, Baťa, Česká spořitelna, ČSOB, ČSSZ, Ernst&Young, Generali, HoneyWell, Jan Hotels, Komerční banka, KOPOS, Kovárna VIVA, Laufen, Lufthansa, Mazars, Mol, Novo Nordisk, Nutricia, O2, PPM Factum, PWC, Servier, Škoda Auto, S&K Label, T-Mobile, VŠFS, VZP, Zátiší Group.

Mateřské, základní a střední školy po celé ČR.

MAP Krnovsko, MAP Jeseník II, MAP Zábřeh, MAS Slavkovské bojiště.

 

Jak klienti vnímají mé služby…

Blaženku Mačákovou znám přes 10 let. Poznala jsem jí, když jsem pracovala v České spořitelně. V rámci Trainne programu jsem měla možnost využít externího kouče.

Začátky nebyly jednoduché, vůbec jsem o koučinku nic nevěděla a neměla jsem touhu s cizím člověkem řešit pracovní či soukromé záležitosti.

Blaženka mi otevřela oči, velmi obdivuji, její profesionální přístup, empatii a umění naslouchat! Je velmi inspirativní. Naučila mi říkat NE, vymezit hranice, přijmout zodpovědnost, nebýt v pozici oběti a mít se ráda.

Její přednost je především v tom, že pomáhá lidem přijít na to – kdo jsem, kam jdu a po čem v životě toužím.

V ČS již nepracuji, ale k Blažence se stále vracím, nejen, když potřebuji na sobě pracovat či najít rovnováhu.

Marie

Dodnes považuji za velké štěstí, že mi na startu kariéry osud společně s mými nadřízenými ve firmě přihrál příležitost absolvovat Vaše školení. Cykly zdokonalovacích setkání se staly pevným základem pro můj další rozvoj. Když to teď píšu, nemohu se ubránit úsměvu při vzpomínce na hodiny tréninku, které byly opravdu náročné, aby potom v reálném životě nabyté dovednosti naskakovaly s procvičenou samozřejmostí.

Vždycky jsem oceňoval to, že všechna cvičení pro nás byla připravena opravdu na míru, s respektem k povaze našeho businessu a tím pádem velmi trefně, což mělo za následek jednak naší větší ochotu ke spolupráci a druhak snazší přenos do naší vlastní praxe. Kdybych měl vedle Vašeho neustálého úsměvu něco vyzdvihnout, bylo by to právě toto, skutečná přidaná hodnota.

Michal, obchodní ředitel

Spolupráci s paní Blaženou jsem navázal prostřednictvím Rotaract mentoring programu. Zprvu jsem měl obavy, jak bude naše spolupráce vypadat, ale hned po prvním telefonátu se tyto obavy rozplynuly.

Naše spolupráce od té doby pokračovala skvěle, a to prostřednictvím online hovorů přes Skype zhruba každý měsíc. Na prvním setkání jsem si vytyčil cíl, kterého jsem chtěl dosáhnout, tedy naučení se lepší komunikace s lidmi.

S tématem, co bychom mohli rozebírat, většinou přišla Blažena, protože mě zrovna v tu chvíli, kdy se na začátku našich hodin, po přivítání a probrání novinek, ptala, nic, na co bych se chtěl zaměřit, nenapadalo. Ale když jsem už s něčím, co bych potřeboval probrat přišel. Tak neváhala ani sekundu a vrhli jsme se na to.

Například když jsem předložil svůj domácí úkol, psaný rozhovor pacienta s doktorem, ve kterém jsme měli hledat chyby v komunikaci lékaře. Tak jsme si nejdříve sehráli rozhovor, jak byl sepsaný, a následně se mě zeptala, kde vidím chyby. Ty jsme následně rozebrali. Když jsem nějakou přeskočil tak mě v klidu upozornila, a zase jsme je rozebrali, celou dobu mi dávala prostor pro tvorbu mé odpovědi a názoru a pak se se mnou podělila o ten svůj. Poté jsme si to celé sehráli tak, jak to by to mělo vypadat. Kdybych měl shrnout, tak mi všechna setkaní něco dala.

Pokaždé mi byl poodkryt nový pohled na mé cíle a metody jejich dosažení. Na základě našich hodin jsem začal vědomě uplatňovat například empatii a celkově mi přijde, že se moje komunikační schopnosti mnohonásobně zlepšili.

Kryšpín

Paní Blažena mne opakovaně jako kouč prováděla pracovními i osobními pokroky. Poprvé jsem se u ní setkala s tím, že základem spolupráce bylo stanovení cíle, určení tématu. Jako průvodce pak šla vedle mne a trefnými otázkami mnenechala dojít k cíli. A tím cílem často byla především ta společná cesta.

Poctivě koučování znamená, že se často noříte do míst ve své duši, kde je těžké být. Na povrch před cizím člověkem vyplouvají zážitky z dětství, dospívání, profesního života, které je těžké připouštět si sám před sebou, natož před dalším člověkem.

Koučování s paní Blaženou znamená, že tímto procházíte ve správném tempu a bezpečně. Paní Blažena mne v roce 2020 provedla onkologickou léčbou. Tím, jak mne i moje blízké kolegy provází profesními stezkami, umožňuje růst nám i našim kolegům. Tím, jak mne provedla léčbou, pomohla zachránit můj život.

Kateřina, výkonná manažerka

Blažena Mačáková si mě získala svým bezprostředním přístupem a vystupováním. Hned od počátku byla naše komunikace stavěná na vzájemné důvěře, která nám dovolovala věnovat se i velmi osobním tématům. Velice oceňuji jak se dokázala přizpůsobit mým potřebám a mému způsobu uvažování a rozhodování.

Po celou dobu koučovacího cyklu jsem cítil ze strany Blaženy podporu a kdykoliv jsem měl k dispozici pomocnou ruku. Výsledkem našeho koučování byl mimo jiné můj kariérní posun v rámci skupiny.

Miroslav

PARTNEŘI

CEDU – Centrum demokratického učení, Educo centrum Krnov, FČOK, PF UP – Centrum celoživotního vzdělávání, ZVaS České Budějovice

 

Děkuji za příležitost realizovat školení a koučování v dlouholeté partnerské a radostné spolupráci.